WITAM W DZIALE ***PRASA*** ARTYKUŁY, WYWIADY, RECENZJE ORAZ WYCINKI I CIEKAWOSTKI Z GAZET...

*** NIEZAPOMNIANY FREDDIE MERCURY ***

Dziesiątki tysięcy fanów pojawią się na wielkim koncercie w Londynie. Bilety rozeszły się w przeciągu dwóch godzin!

Brian May miał łzy w oczach. Podczas ceremonii wręczania "Brits Awards", nagród przyznawanych przez brytyjski przemysł fonograficzny, zabrakło lidera Queen, który w listopadzie 1991 roku przegrał swą walkę z AIDS. Wygrała jego piosenka, ale Freddie Mercury nie zdążył już odebrać cennego trofeum. "These Are The Days Of Our Lives", ostatni nagrany w pełnym składzie zespołu singiel, zajął pierwsze miejsce w kategorii "najlepsza piosenka".

Gitarzysta Brian May i perkusista Roger Taylor zapowiedzieli podczas tej uroczystości, że mają zamiar zorganizować koncert poświęcony pamięci Freddiego. Ma się on odbyć w poniedziałek wielkanocny, 20 kwietnia, na Wembley. "Przyjdą nasi najlepsi przyjaciele. Wszyscy jesteście mile widziani!" Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na fundusz pomocy chorym na AIDS. Fani Queen i wielbiciele talentu Freddiego zareagowali natychmiast: w ciągu dwóch godzin sprzedano 72 000 biletów na ten niepowtarzalny i jedyny koncert.

Będzie to prawdopodobnie największy rockowy spektakl od czasów legendarnego Live Aid z 1985 roku. Na Wembley wystąpią nie tylko pozostali członkowie grupy Queen: Brian May, Roger Taylor i John Deacon, lecz cała plejada sceny rockowej. Elton John bez chwili namysłu zgodził się zaśpiewać na tym benefisowym koncercie i powiedział przy okazji: "Piosenki Freddiego uszczęśliwiały wielu ludzi. To wielka niesprawiedliwość, że on sam nie zaznał w życiu szczęścia". Jego partner z duetu w "Dont Let the Sun Go Down On Me", George Michael, sam zgłosił się do organizatorów, że chętnie wystąpi jako jeden z wykonawców. Swoimi piosenkami chcą też oddać hołd Freddiemu Eric Clapton i Rod Stewart, jego rówieśnicy, którzy rozpoczęli kariery na długo przed wokalistą Queen i nadal są zaliczani do gigantów rockowej sceny. Przybędą również gwiazdy pierwszej wielkości zza oceanu. Swój udział zapowiedziała Madonna, spodziewani są też Guns'n'Roses (!).

Koncert będzie transmitowany przez stacje radiowe i telewizyjne na całym świecie. Do chwili złożenia numeru do druku nie mogliśmy jeszcze otrzymać informacji, czy telewidzowie w Polsce będą mogli odbierać ten koncert na żywo.