WITAM W DZIALE ***PRASA*** ARTYKUŁY, WYWIADY, RECENZJE ORAZ WYCINKI I CIEKAWOSTKI Z GAZET...

*** QUEEN ROCKS ***
PIERWSZA NOWA PIOSENKA PO SZEŚCIU LATACH PRZERWY

Zespół Queen nagrał, po 6-cio letniej przerwie, nową piosenkę. Nosi ona tytuł "No-One But You (Only The Good Die Young)" i jest częścią kompilacji pt. "Queen Rocks", która poraz kolejny udawadnia, że Queen to jeden z najbardziej "rockujących" zespołów jaki kiedykolwiek istniał.
Brian May skończył pracę nad "No-One But You (Only The Good Die Young)" na początku tego roku, po ponownym "zejściu się" Queen na jeden jedyny występ z Eltonem Johnem w Theatre National de Chailloit w Paryżu. Powodem, dla którego się tam pojawili była premiera balletu Maurice Begarta - Ballet For Live, z jego choreografią oraz kostiumami Gianni Versace. Muzyka jaka pojawia się w balecie pochodzi z szerokiego repertuaru grupy Queen m.in. ostatniego albumu nagranego z Freddiem - "Made In Heaven". Balet zadedykowano wszystkim tym, którzy zmarli zbyt wcześnie, w szczególności Freddiemu Mercuremu i głównemu tancerzowi teatru - Jorge Donnowi.
Tak więc "No One But You" jest głęboko osobistym rockowym hymnem utrzymanym w tradycji takich kompozycji jak "The Show Must Go On" czy "We Are The Champions". W piosence tej Brian May i Roger Taylor obejmują rolę wokalistów. "No One But You" jest też pierwszym nagraniem grupy Queen bez Freddiego Mercurego lub innego gościnnie występującego wokalisty. Utwór ten to hołd dla tych wszystkich, którzy zmarli zbyt wcześnie.
Oprócz "No One But You", "Queen Rocks" zawiera 17 utworów stanowiących przekrój przez 20-letnią karierę zespołu. Kompilacja ta jest najlepszym dowodem na to, że oprócz tego iż Queen uznawani są za jeden z najlepszych grup popowych (dzięki chociażby "Bohemian Rhapsody"), są też jednym z najlepszych i najbardziej inteligentnych zespołów rockowych.