WITAM W DZIALE ***PRASA*** ARTYKUŁY, WYWIADY, RECENZJE ORAZ WYCINKI I CIEKAWOSTKI Z GAZET...

*** FUN IN SPACE ***

Wywiad z zagranicznej gazety "Popcorn" przeprowadzony z Rogerem Taylorem w czerwcu 1981 roku.

Popcorn: Roger, właśnie wydałeś swój solowy album, który nazywa się "Fun in Space". Czy to jest ego-podróż?
Roger: Wcześniej napisałem tyle piosenek że nie można było ich umieścić na albumach Queen. Więc solowy album był jedyną możliwością.

Popcorn: Jaka była reakcja Freddiego, Briana i Johna?
Roger: Podoba im się ten pomysł, może niedługo zrobią sami coś w tym stylu. Ale najpierw jest album Queen do zrobienia. Jesteśmy w trakcie pracowania nad nim.

Popcorn: Kolejny raz nagrywasz w Monachium, co jest tak pasjonujące w tym mieście?
Roger: wszystko! Studio jest fantastyczne, ludzie są nieźli i możesz się nieźle bawić jeśli chcesz. Kochamy tamte ogródki piwne i bardzo często odwiedzamy dyskoteki. "The Sugar Shack" jest najgorętszą dyskoteką na świecie. Lubimy ich tak bardzo że oddaliśmy im kilka swoich złoty-płyt.

Popcorn: Jest coś specjalnego w pracy do nowego albumu?
Roger: Nie mamy pojęcia. Większość piosenek już tam jest ale inne efekty i szczegóły uzyskujemy krok po kroku. Gdy album zostanie wykończony, na pewno pojedziemy na tournée jeszcze raz. I to będzie całkowicie nowe widowisko.

Popcorn: Czy wybierzesz się na solowe tourne?
Roger: Nie! Nigdy! Po pierwsze Queen jest dużo ważniejsze niż moja solowa kariera. Po drugie zespół żąda tyle ode mnie że nie mam czasu na solowe koncerty.

Popcorn: Queen pozbyło się na obecną chwilę swojego menedżera, jak to pracuje?
Roger: bardzo dobrze! Podpisujemy kontrakty droga jaką my chcemy. I nikt nie może nam mówić co mamy robić jako muzycy. Odkąd jesteśmy bez menedżera, zaczęła się prawdziwa zabawa.

Popcorn: Czy w waszym zespole jest lider?
Roger: Niech Bóg ma nas w swojej opiece! Nie, dzielimy odpowiedzialność i rozmawiamy o wszystkim.

Popcorn: Kto jakie ma zadania w zespole?
Roger: John jest odpowiedzialny głównie za finansowe sprawy, Brian lubi organizację a ja jestem dziewczyną od wszystkiego - od prasy, projektów okładek czy problemów dotyczących podróżowania.

Popcorn: A co Freddie ma do roboty?
Roger: Freddie jest niepokalanym artystą, on nie przejmuje się zarobkami albo organizacja. On jest odpowiedzialny za widowisko.

Popcorn: Nigdy się nie kłócicie?
Roger: Niespecjalnie. Jesteśmy wszyscy najróżniejszymi ludźmi i każdy musi uzgadniać z każdym. Możesz zauważyć to w naszych piosenkach. John jest dużym fanem funky, jazzu i blusa. Brian lubi coś przeciwnego, on interesuje się hardrockiem. Freddie lubi coś klasycznego a ja przeprowadzam doświadczenia z new wave . Niemniej jesteśmy muzyczną jednostką.

Popcorn: Jesteście jednym z najbardziej udanych zespołów wszech czasów. Czy sukces cię nudzi, po tym jak z Queen możesz osiągnąć niemal wszystko?
Roger: Nie, sukces daje ci więcej artystycznej wolności. Nie musimy pisać przebojów, możemy robić, co nam się podoba. Jeśli nagramy płytę albo wyjedziemy na tourne,jest to dla przyjemności.

Popcorn: Na swoim albumie grasz na wszystkich instrumentach, dlaczego nie dostałeś jakiejkolwiek pomocy od zespołu?
Roger: Są różne powody. Po pierwsze mam swoje własne pomysły jak piosenki powinny brzmieć. Co ważniejsze, to ma ukazać kilka umiejętności z mojej strony. W końcu nie chcę spędzić całego swojego życia za bębnami. Jest mnóstwo innych perkusistów którzy pokazują, że solowe albumy są nie tylko sprawą gitarzysty, piosenkarza albo pianisty.

Popcorn: Twój LP ukazuje wiele stylów, od R'N'B do syntezatorowych melodii?
Roger: Tak, to prawdopodobnie jest to jedyny słaby punkt, o który krytycy mogą mnie oskarżać. Ale na swoim pierwszym solowym albumie skorzystałem z okazji by pokazać moje całe spektrum. Na drugim albumie będzie więcej new wave.

Popcorn: Masz podobny głos do Roda Stewarta, nie sądzisz?
Roger: To prawda że to brzmi trochę jak papier ścierny. Nie jestem zły jeśli ludzie myślą o Rodzie. Lubię go i również znam go prywatnie.

Popcorn: Jaki sekret skrywa potwór z twojej okładki?
Roger: Nazywa się Ernie i pochodzi z serii amerykańskich komiksów. Lubię tą małą bestię tak bardzo że używam tego jako logo.

Popcorn: Co robisz w swoim wolnym czasie?
Roger: Muzyka jest zarówno moim hobbym jak i zawodem. Kiedy jestem w domu i nie mam nic do roboty, moje życie jest nudniejsze niż ludzie oczekują od gwiazdy rocka. Oglądam telewizję albo czytam. Tak mniej więcej.