WITAM W DZIALE ***ZLOTY*** ZDJĘCIA, RECENZJE I INFORMACJE DOTYCZĄCE ZLOTÓW I SPOTKAŃ FANÓW QUEEN...
*** V OGÓLNOPOLSKI ZLOT FANÓW QUEEN 2006***
(28.07 - 30.07)

Ostatni weekend lipca w Nowym Mieście minął pod znakiem Queen. Wspólna muzyczna pasja zgromadziła w jednym miejscu ponad 50 osób z różnych zakątków naszego kraju, którzy zjechali na V Ogólnopolski Zlot Fanów Zespołu Queen.

Impreza, odbywająca się głównie na ranczo "Kacze Bagno" koło Nowego Miasta Lubawskiego, przyciągnęła także kilku gości z Wielkiej Brytanii. Program zlotu zawierał między innymi pokazy koncertów Queen oraz aukcję gadżetów związanych z zespołem - nawet Brian May przysłał Zbychowi swoje zdjęcie z autografem, które zostało sprzedane za 500 zł. Odbyło się również "Queen Party", konkursy. W czasie zlotu można było zobaczyć koncerty zespołów takich jak: nowomiejską grupę Ananakofana, Sorry Andrzej oraz S.O.S. BAND - grupę złożoną z uczestników zlotu. Kulminacyjnym wydarzeniem był koncert na rynku w Nowym Mieście Lubawskim. Gwiazdą wieczoru był coverband SMILE, który porwał wszystkich swoim wykonaniem legendarnych utworów "Queenów".

- Panowała wspaniała atmosfera. Czuliśmy się jak jedna, wielka rodzina - powiedział Zbyszek Kamiński z Nowego Miasta Lubawskiego, organizator zlotu. Zbyszek Kamiński przyszedł na świat 23 lutego 1980 w Nowym Mieście Lubawskim. Od dziecka kocha Queen a zwłaszcza Freddie'go. Od 2002 roku jest organizatorem zlotów fanów w NML. Poświęca wiele aby być tam gdzie są członkowie Queen był na międzynarodowym zlocie fanów, który zainspirował go do polskiego odpowiednika. Był na koncercie Zucchero w Royal Albert Hall tylko dla Briana, był w rocznice śmierci pod domem Freddie'go wraz z przyjaciółmi, był na próbie koncertu SAS Bandu z Rogerem w Londynie w 2004, a w 2005 odbył trasę po Europie: Wiedeń, Praga i Sztokholm. Ma jedną z większych kolekcji nagrań koncertów Queen i jej członków w Polsce.